Seznam volných pracovních míst

Hledejte práci rychle a přehledně

 

Práce v České republice


Nabídka práceNejnovější inzerátyPřidat inzerátKontakt


Jak zlepšit své šance při hledání nové práce

Pokud si hledáte novou práci, přečtěte si několik tipů pro zlepšení Vašich nadějí na brzký úspěch.

1. Vytvořte si kvalitní životopis. V případě životopisu je kvalitou jeho stručnost, obsažení všech důležitých informací o Vás a jeho přehlednost. Tyto prvky Vám mohou pomoci zaujmout u potenciálních zaměstnavatelů. Ujistěte se, že v životopisu nemáte gramatické chyby, protože i nejmenší chyba může být v tomto případě důvodem pro ztrátu nového zaměstnání.

2. Životopis doplňte i tzv. motivačním dopisem. Ten je dokumentem, který může pomoci osloveným zaměstnavatelům lépe pochopit, proč měli by Vás vybrat na danou pozici, porozumět Vaší motivaci a také se o Vás dozvědět něco dalšího zase z jiného pohledu. Motivačním dokumentem zdůrazňujete svůj zájem o danou pozici a zároveň v jeho obsahu máte možnost zaměstnavatele oslovit věcmi, které se do životopisu nevejdou.

3. Když budete pozváni na pohovor, mějte připravené otázky, které budete moci položit zaměstnavateli, abyste zjistili, jestli je daná pozice pro Vás dobrá. Otázky by měly být relevantní pro pozici a odhalit případné neshody mezi pracovními požadavky a Vašimi schopnostmi. Chcete si najít práci, která Vám sedne a pohovor je právě místem, kde se o tom můžete ujistit.

4. Požádejte své předchozí zaměstnavatele o reference. Tato doporučení Vám mohou pomoci ve snaze získat konkrétní pracovní pozici. Jejich doložením ukážete, že Vaše práce a schopnosti byly pozitivně hodnoceny.

5. Neustále se ve svém oboru dále vzdělávejte. Zaměstnavatelé preferují zaměstnance, kteří jsou otevření novým věcem, mají stále schopnost učit se a zdokonalovat se. Pokud takoví budete, tyto znalosti se pak automaticky projeví během přijímacího řízení, assessment centra nebo pohovoru.

Uplatněním těchto principů můžete zvýšit své naděje na získání Vámi hledané práce. Na tomto místě už nezvývá než popřát hodně štěstí.

Provozní podmínky  Hlavní strana  Hledání práce  Ceník  Přidat inzerát
  Nabídky práce  ©  info@dzoby.cz